خانه / اخبار گیمینگ / اخبار پلی استیشن / بررسی کامل در مورد هک کنسول playstation4,ایا ps4 هک می شود؟

بررسی کامل در مورد هک کنسول playstation4,ایا ps4 هک می شود؟

 

شایعات زیادی در مورد هک کنسول محبوب و پرطرفدار پلی اسیتشن ۴ شنیده می شود,خیلی ها بر این عقیده هستند که این کنسول هک نمی شود,و خیلی از هکران بر این ادعا سوار می شوند که کنسول را هک کرده اند و یا حداقل به جاهایی از کنسول نفوذ کرده اند,در این مقاله تمامی جزئیات هک کنسول ps4 مورد بررسی قرار گرفته است,با ما همراه باشید.

 

بررسی کامل در مورد هک کنسول playstation4,ایا ps4 هک می شود؟

۱- ادعای هکران برزیلی در مورد هک کنسول:
اولین حمله هکرها به پلی‌استیشن ۴ در تاریخ ۲۰۱۳/۱۲/۰۱ توسط هکران برزیلی رخ داد و ادعا شد که پلی‌استیشن ۴ هک شده و همچنین آن‌ها ادعا کردند که یک Jailbreak جدید در راه است که قابلیت اجرای نسخه خاصی از لینوکس را روی کنسولپلی‌استیشن ۴ دارد. این Jailbreak در واقع نوعی بُرد ارزان قیمت مخصوص کارهای برنامه نویسی است که در کشورهای اروپایی برای کارهای دانشجویی کاربرد فراوانی دارد و هکران برزیلی در اولین قدم موفق شدند با این وسیله یک بازی دیجیتالی دانلود شده از PlayStation Store را توسط یک عدد بُرد مخصوص برنامه نویسی PS4 Jailbreak Raspberry Pi روی NAND یک پلی‌استیشن ۴ دیگر اجرا کنند. هکرهای برزیلی در روشی دیگر مدعی شدند میتوانند با ۱۰۰ دلار ۱۰ بازی پلی‌استیشن ۴ را روی کنسول شما کپی کنند! این خبر اولین بار توسط وب سایت VG247 منتشر شد و این وب سایت به نقل از سایت پرتغالی UOL Jogos مدعی شده فروشگاه‌های این کشور به طور کاملا آزادانه اقدام به فروش بازی‌های کپی برای پلی‌استیشن ۴ می‌کنند! با این روش بازیبازان برزیلی میتوانستند پلی‌استیشن ۴ خود را به یک خرده فروشی بدهند و مجموعه ای از چند بازی را تحویل بگیرند. اطلاعات موجود حاکی از آن است که سایت پرتغالی UOL Jogos این روش را به اطلاع سونی رسانده و در حال حاضر و با توجه به آخرین فریمور پلی‌استیشن ۴ این روش از کار افتاده است.

 

در تاریخ ۲۰۱۵/۰۵/۱۳ روش جدیدی برای اجرای بازی های کپی خور روی پلی‌استیشن ۴ در برزیل معرفی شد که با واکنش سونی مواجه شد. این روش با تفاوت هایی انک، تقریباً همان چیزی بود که توسط سایت پرتغالی UOL Jogos اعلام شده بود. اما باز هم این پروژه شکست خورد.

۲- ادعای گروه Rogero و گروه معروف Fail0verflow در مورد هک کنسول:

بررسی کامل در مورد هک کنسول playstation4,ایا ps4 هک می شود؟
اما چندی بعد از این اتفاق خبر هک پلی‌استیشن ۴ توسط گروه Rogero منتشر شد و این گروه مدعی شد پس از گروه هرکان برزیلی موفق به هک پلی‌استیشن ۴ شده است. (این گروه همان گروهی است که کاستوم فریمور های کنسول پلی‌استیشن ۳ را منتشر میکرد.)

آخرین خبر هک این کنسول نیز مربوط به گروه معروف Fail0verflow می‌باشد که موفق به اجرای یک بازی قدیمی روی پلی‌استیشن ۴ شد که البته بشتر کاربران آن را نوعی شبیه سازی میدانند، نه هک کامل یک کنسول همانند کنسول پلی‌استیشن ۳ که قادر به اجرای بازی‌ای خود بود!

در تاریخ ۲۰۱۶/۱۰/۲۶ ، هکرهای به اصطلاح کلاه سفید در کنفرانس گیک‌پاون شانگ های میز گردی تشکیل دادند و موفق شدند با هک پلی‌استیشن ۴، نسخه ای از سیستم عامل لینوکس را روی هسته کنسول نصب کنند. شرکت کنندگان این کنفرانس، با پیدا کردن یک حفره امنیتی در فریم ویر نسخه ۴.۰۱ کنسول پلی‌استیشن ۴ موفق به اجرای نسخه‌ای سفارشی شده از سیستم عامل لینوکس شدند و سپس با نصب یک شبیه ساز کنسول NESS، بازی معروف Super Mario Bros را بر روی پلی‌استیشن ۴ اجرا کردند. این حفره امنیتی برای اولین بار دسترسی کاملی به هسته پلی‌استیشن ۴ را برای هکرها فراهم میکند. تقریبا با این هک می‌شد گفت که این کنسول کامل هک شده است زیرا دسترسی هکران به هسته اصلی کنسول فراهم شده بود.

 

در تاریخ ۲۰۱۵/۱۲/۳۰ که در واقع آخرین تاریخ هک های پلی‌استیشن ۴ محسوب میشود، Fail0verflow یا همان گروه معروفی که توانست کنسول پلی‌استیشن ۳ را هک کند، طی خبری اعلام کرد موفق شده این کنسول را برای اولین بار به صورت کامل هک کند. البته کاری که Fail0verflow انجام داده هک کردن هسته اصلی این کنسول نبود. این گروه برای اولین بار در ژانویه ۲۰۱۱ موفق به هک کنسول پلی‌استیشن ۳ و پس از آن هم کنسول های وی و وی‌‌یو شده بود. با این حال وب سایت معتبر Digital Foundry طی گزارشی پیرامون این خبر اعلام کرده که این گروه نرم افزاری عرضه نکرده که بتواند قابلیت دسترسی پایین به سخت‌افزار را داشه باشد.  fail0verflow در خبرش دلیل عدم عرضه نرم افزار دسترسی سطح پایین به سخت افزار را امنیت بسیار پایین پلی‌استیشن ۴ اعلام کرده و خطاب به دیگر گروه های هک کنسولی گفته است که برای هک این کنسول به ما نیازی ندارید این جمله برای بسیاری از هکران جالب و سردرگم به حساب می‌آمد. البته لازم به ذکر است گروه fail0verflow این کار را با استفاده از یک هارد اکسترنال ویژه روی فریمرو ۱.۷ انجام داده و موفق به نصب یک نسخه سفارشی شده از سیستم عامل لینوکس روی پلی‌استیشن ۴ و درنهایت اجرای بازی Pokemon شده است. در واقع کاری که fail0verflow انجام داده فرسنگ ها با هک واقعی متفاوت است و در واقع میتوان گفت که نقشه راه هک آینده پلی‌استیشن ۴ را به دیگر گروه ها نشان داده تا این کنسول را هر چه سریعتر وارد کنسول‌های هک شده تاریخ بکنند. سرانجام این هک در کنفرانس ۳۲c33 به صورت زنده پخش شد. کنفرانس مطرحی که در آن بزرگانی دیگری همچون Smea هم در آن حضور داشتند و در مورد هک کنسول دستی ۳DSS صحبت کردند. لازم به ذکر است که یک روز پس از مراسم، Fork کرنل لینوکس پلی‌استیشن ۴ نیز توسط همین گروه منتشر شد تا کار سرعت هک پلی‌استیشن ۴ با سرعت بیشتری طی شود. fail0verflow با این کارش موفق به اجرای کامل نسخه سفارشی شده ای از لینوکس روی هسته پلی‌استیشن ۴ شده که به معنای هک کامل این کنسول است. گفته شده این هک توسط آسیب پذیری مرورگر اجرا شده و این گروه موفق شده از Exploit ای همانند Browserhax کنسول دستی ۳DX استفاده کند تا به روی فریمور پلی‌استیشن ۴ برنامه دلخواهش اش را اجرا کند. البته در حال حاضر با آپدیت های جدید فریموری که سونی داده جلوی این آسیب پذیری ها گرفته شده است. با این حال Fail0verflow تایید کرده آسیبپ پذیری های دیگری همچون موارد فوق در جدیدترین فریمور پلی‌استیشن ۴ وجود دارد. البته Fail0verflow طی خبری در وب سایتش اعلام کرده از این آسیب پذیری ها Exploit ای منتشر نمیکند و این کار توسط دیگر گروه ها صورت میگیرد. این گروه در خبری اعلام کرده که روی piracy بازی های پلی‌استیشن ۴ کار نمیکند و قصد این کار را هم در آینده ای نزدیک ندارد. این گروه علاوه بر توضیحاتی در مورد روش هک و کارهای قبلی خود، ابراز امیدواری کردند تا بلکه پیشرفت های خوبی در زمینه هک پلی‌استیشن ۴ صورت بگیرد و اعلام کردند اجرای بازی Pokemon توسط نسخه لینوکس سفارشی شده خودشان در مراحل بسیار ابتدایی قرار دارد و راه زیادی تا پایان کار مانده است.

بررسی کامل در مورد هک کنسول playstation4,ایا ps4 هک می شود؟

۳- ادعای هکری با نام مستعار CTurt مبنی بر دسترسی به حافظه رم کنسول:
در تاریخ ۲۰۱۵/۱۲/۰۶ خبر مهمی توسط وب سایت مشهور EuroGamer مبنی بر هک پلی‌استیشن ۴ منتشر شد. این خبر به نقل از هکری با نام مستعار CTurt بود که مدعی دسترسی به حافظه رم کنسول پلی‌استیشن ۴ شده بود. این هکر با مهندسی معکوس موفق به شکستن دیواره امنیتی FreeBSD و دسترسی به WebKitt کنسول شده که نتیجه آن دسترسی و کنترل حافظه رم PS4 است. این هکر ناشناس مدعی شده این کار را روی فریمور ۱.۷۶۶ انجام داده و موفق شده به پایین ترین سطح دسترسی سخت افزاری کنسول برسد و کنترل آن را برای اجرای برنامه های دلخواهش به عهده بگیرد. البته سونی هنوز به این هک واکنشی نشان نداده و با آپدیت بعدی جلوی این هک را بست. روش هک مورد استفاده CTurt بر پایه مشکلات فنی و باگ های فریمور ۱.۷۶ بود که در فریمور ۳.۱۱۱ دیده نمیشود.

۴- ادعای خرده فروش مبنی بر کپی بازی ها بر روی هارد:

در تاریخ ۲۰۱۵/۰۴/۲۶ خبر از بک Jailbreak دیگر کنسول پلی‌استیشن ۴ شنیده شد که یکی از غیر معمول ترین خبرهای مربوط به هک کنسول پلی‌استیشن ۴ همین مورد بود. یک خرده فروشی پرتغالی در خبری مدعی شد که میتواند بازی های پلی‌استیشن ۴ را روی هاردی جدا برای کنسول های کپی شده بفرستد! البته به نظر میرسید jailbreak مذکور یک هک شخصی از فردی به نام SONIC_FPS از انجمن «www.rewtec.com» باشد که برای مدتی در جریان بود و پس از آن توسط فریمور جدید سونی بسته شد و این پروژه نیز همانند دیگر پروژه‌های هک شکست خورد.

 

با توجه به اخبار بالا,و ناکام ماندن هکرها,در هک کامل این کنسول حال به نظر شما این کنسول هک می‌شود یا خیر؟نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (به این مطلب امتیاز دهید)
Loading...
کانال تلگرامی بازی یاب

درباره ی mohamada

همچنین ببینید

تماشا کنید | دموی قابل بازی عنوان NBA 2K18 منتشر شد

  در فاصله دو هفته به انتشار بازی NBA 2K18 ، به تازگی یک دموی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *