خانه / اخبار کمپانی های بازی سازی / درگیری ها و علت جدایی استاد کوجیما از کمپانی کونامی

درگیری ها و علت جدایی استاد کوجیما از کمپانی کونامی

استاد کوجیما

چند وقت پیش بود که شایعاتی در مورد اختلاف استاد کوجیما,بازیساز معروف به گوش می رسید,اما حال این شایعات تبدیل به واقعیت شده و این بازی ساز بزرگ با شرکت کونامی رابطه خود را به پایان رسانده است.

خانم Rika Muranaka، صحبت هایی در این رابطه کرده است. او وظیفه ساخت تعدادی از آهنگ های نسخه های ابتدایی سری Metal Gear Solid را، بر عهده داشته است و سعی کرده است که علت اختلافات کونامی و کوجیما را بیان کند.

بر طبق گفته های Muranaka، علت اصلی ناراحتی کونامی از کوجیما این بوده است که کوجیما مدت زمان زیادی، مشغول کار بر روی عنوان Metal Gear Solid V: The Phantom Pain بوده است. به علاوه، در فرآیند ساخت، او چندین بار انتشار بازی را به تاخیر انداخته است.

به احتمال زیاد، Kojima قصد داشته است که مثل عناوین گذشته، یک بازی بی نقص و کامل را تحویل طرفداران این بازی دهد و در عین حال، او باید بر روی انجین FOX Engine نیز کار می کرد. کوجیما در این مدت، حقوقی را دریافت می کرد اما قرار نبود که از فروش بازی، پاداشی به او تعلق گیرد.

در نگاه خانم Muranaka، کوجیما یک کمال گراست و علاقه ندارد که به خاطر محدودیت های مالی، کیفیت بازی خود را کاهش دهد. کوجیما به او پول داده بود که ۳۰ تا ۴۰ آهنگ را برای پنجمین قسمت سری بسازد. با این حال، هیچ کدام از آنها در عنوان نهایی استفاده نشدند. Muranaka می گوید او ممکن است به این روند ادامه دهد، تا اینکه که به مورد دلخواهش دست پیدا کند.

در این میان صحبت های کوجیما نیز در مورد این کمپانی و کمپانی های بازی سازی در کشور ژاپن جالب به نظر می رسد, او به طور غیر مستقیم به علت جداییش از کونامی اشاره کرده است:

«هنگامی که شما در یک کمپانی بزرگ کار می‌کنید، به خصوص کمپانی‌های ژاپنی، کوچکترین مسایل بایستی از قبل تایید شده باشند و شما برای گرفتن این تاییدیه‌ها به کاغذبازی های فراوانی نیاز خواهید داشت.»

او همچنین در این مورد افزود:

«حالا که من بی‌طرف هستم، می‌توانم کارهایی را که قصد انجامشان را دارم، با سرعت بیشتری انجام دهم. دیگر لازم نیست که وقتم را جهت ارائه‌های غیر ضروری هدر دهم. همچنین می‌توانم ریسک بیشتری را جهت توسعه پروژه تحمل کنم.»

نظرات بالا به طور کاملا واضحی علت نارضایتی کوجیما در مورد این کمپانی نشان می‌دهد.

وبسایت Destructoid صحبت های خانم Muranaka را بررسی کرده است.  Konami در شرایط کنونی، در وضعیت مالی چندان خوبی به سر نمی برد. بنابراین صرف کردن هزینه ای بسیار زیاد، برای روند ساخت طولانی مدت Metal Gear Solid V، ریسک زیادی برای این کمپانی به همراه داشته است.

آنها حدس می زنند که علت دیگر ناراحتی کونامی، این بوده است که کوجیما با هر سال به تاخیر انداختن قسمت پنجم، همچنان حقوق سالیانه خود را دریافت می کرد و در صورت ادامه این روند، ضرر زیادی به کونامی وارد می شد.

به احتمال فراوان، با انتشار عنوان مورد انتظار Metal Gear Solid V: The Phantom Pain در ماه سپتامبر، توضیحات بیشتری در این باره خواهیم شنید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (به این مطلب امتیاز دهید)
Loading...
کانال تلگرامی بازی یاب

درباره ی mohamada

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *